Burza

Burza představuje trh, na němž jsou stanoveny ceny cenných papírů nebo komodit. Tato cena je určena na základě aktuální nabídky a poptávky. Takto získaná cena se pak nazývá kurz. 

Na burze se setkávají investoři, kteří chtějí zhodnotit své peníze a firmy, které potřebují získat kapitál. Jedná se tak o prostředí, kde se setkává emitent s investorem

Prostřednictvím burzy lze obchodovat např. cenné papíry, investiční certifikáty, dividendové a úrokové kupony apod. Burza je pak jednou ze základních součástí kapitálového trhu

Tzv. “parketová burza” se nachází přímo v budově burzy a obchodníci jsou zde fyzicky přítomni. Většinu však v současnosti tvoří elektronická burza, kde jsou obchody realizované prostřednictvím propojených obchodních systémů. 

Dle předmětu obchodování, dělíme burzy na:

  • peněžní – obchodování cenných papírů, finančních derivátů, devizových derivátů apod.
  • zbožové (komoditní) – obchodování surovin a kontraktů, které jsou s nimi svázané
  • burzy služeb

Schopností správného obchodování na burze je možné vybudovat další zdroj příjmu. Začátečníci by tak měli věnovat dostatečné množství času hledáním potřebných informací, sledování videí, případně je dobré vyzkoušet si i různé formy investičních demo účtů. 

Už odcházíte?

Nenechte si ujít jedinečné investiční příležitosti! Zanechte nám svůj telefon a my se vám nezávazně ozveme.

    Odesláním souhlasíte se Zásadami zpracování osobních údajů